Az írás folyamata 3.

Ha azt tervezzük, hogy írásunkat magunk adatjuk ki, szükséges néhány alapvető dolog hozzá. Előszőr is egy olyan szövegszerkesztő vagy egy kiadványszerkesztő, ami pdf.-be is ment. (hogy miért, azt majd lejebb tárgyaljuk) Ilyen az Open office és a Scribus is.

Könyv formába hozásnál az írásunkat A/5-ös méretbe kell tennünk. (persze ettől eltérően is lehet, ezt a kiadónál meg lehet tudakolni, de ez a méret az általános) Ha ez megvan, fontos dolog a margók mérete. Általánosságban körbe 2 cm-es margót szoktak hagyni. Alulra pedig lábjegyzetnek az oldalszámot kell beszúrni. (a lehető legjobb megoldás az oldalszám középre tétele a lapon)

Amikor ez is megvan, az első 4 lapot üresen kell hagyni, mert ide kerül a könyv írójának neve, címe, a kiadó adatai, a szerzői jog stb. (egy könyvet levéve a könyvespolcról meg lehet nézni ezeket az alapokat és be lehet őket írni)

Ezek után újból át kell néznünk a szöveget, és vigyáznunk kell, hogy egy új oldalon a legelső sor 2-3 szónál több legyen, különben össze kell húzni az előzővel. (nagyon rosszul mutat, ha az új oldalon a legelső sorban csak egyetlen szó áll.)

Jön a pdf.-be konvertálás. Sok kiadó elfogadja más formátumban is a könyvet, de külön költségnek számolják a pdf.-be tételt. Ezért ezt magunk is megtehetjük.

Így már nyomdakész a könyvünk.

A következő téma a borító készítése.